ИЗЛОЖБА УЧЕНИКА - "НАШ КАБИНЕТ ИСХРАНЕ"

Новембар 2017. године. Ученици другог и трећег разреда педијатријског  и  васпитачког образовног профила су уз подршку наставника Ане Срећо и Гордане Митровић направили изложбу у кабинету за исхрану на четвртом спрату наше школе.  Поред ученика наше школе, наставника, стручних сарадника и заинтересованих родитеља, изложбу су посетили ученици и наставници из Сремске Митровице, Крагујевца и Параћина који су гостовали у школи 28.10.2017. Изложба ће трајати до краја децембра 2017.

20.10.2017. Посета Специјалном резервату природе „Засавица“ у организацији Градске општине Савски венац која кроз програмске активности Акционог плана од значаја за заштиту животне средине на подручју ГО Савски венац, реализује годишњи програм „Очување и заштита природних добара“ у циљу подстицања  развоја еколошке свести код младих.

22.09.2017.  Европска недеља мобилности - Учешће ученика наше школе у акцији “Дан без аутомобила“ коју је организовала Градска општина Савски венац у оквиру Европске недеље мобилности. Циљ акције је био  да се скрене пажња на безбедност у саобраћају као и на потребу смањења загађења ваздуха специфичним загађујућим материјама из издувних гасова моторних возила. Укупно 18 ученика наше школе је учествовало у овој акцији са наставницима координаторима Дејаном Гајовићем и Сандром Мрђен.

19.5.2017. године -  допринос ученика наше школе међународном пројекту између Републике Србије и Индије извођењем пригодног програма у САНУ.

11.5.2017. године - пројекат "Будућност за 5" у организацији Уније средњих школа Србије и "Центра Е8" у просторијама Привредне коморе Србије где је 10 матураната похађало програм "Сам свој газда" и где су се упознали са основама пословања и начином оснивања предузећа, односно предузетничке радње.

27.4.2017. године -  ученици 2. разреда представили су и промовисали школу на Сајму образовања у СО Сурчин.

26.4.2017. године - "Caritac" Србије је одржао радионицу у нашој школи и то са одељењима 3-9, 4-12, 4-13, 4-14 о проблемима и дискиминацији људи са менталним сметњама и инвалидитетом.

11. и 12.4. 2017. године - учешће наших ученика на Сајму средњих школа.

10. и 24.4.2017. године - одржана је трибина из области безбедности са посебним акцентом на малолетничко преступништво и ИКТ-насиље. Трибину су реализовали инструктори 6. одељења Градског МУП-а и то у одељењима 1-7, 1-8, 1-11, 1-13 и 2-11.

25.3.2017. године - Сајам образовања СО Савски венац и промоција наше школе у ОШ "Исидора Секулић".

25.3-16.6.2017. године - пројекат "Медијска писменост" који треба да допринесе повећању креативног и критичког мишљења младих кроз едукацију и радионице. Учесници пројекта су ученици 2,3. и 4. разреда наше школе.

24.3.2017. године - у школи је одржано предавање о заштити од тероризма. Предавачи су била са Факултета за безбедност. Наша школа је прва у Србији, у сарадњи са Факултетом за безбедност увела предавања за наставнике и ученике о тероризму, безбедности и начинима како треба реаговати у случају опасности.

24.3.2017. године - почео је превентивни програм за адолесценте под називом "ABC свакодневног живота" у организацији ДКЦ "Мајдан". Пограм ће трајати 3 месеца и обухватиће 12 радионица које ће водити психолози, лекари и педагози. Програмом је предвиђено да се кроз разне активности ради на развијању емоционалне интелигенције и да се утиче на ментално здравље младих.

23.3.2017. године - одржано је предавање у просторијама школе на тему предузетништва данас.

8.3.2017. године - "Осмомартовски базар" у сали ГО Савски венац и учешће Креативне радионице, Волонтеског клуба и секције Оловни војници који су припремили хуманитарно-продајну изложбу рукотворина ученика наше школе.

28.12.2016. године - изложба "Великани српске медицине" у Галерији САНУ и активно учешће наших ученика свих усмерења у школи.

15-18.12.2016. године - X фестивал науке и учешће наших ученика.

15.12.2016. године - у организацији Факултета за примењени менаџмент, економију и финансије (MEF) и СКЦ-а одржана је радионица "Знањем до будућности" у којој су активно учествовали ученици одељења 4-12 и освојили вредне награде.

21.11.2016. године - програм "Дестигматизација психотерапије међу децом и омладином" у организацији ДКЦ "Мајдан". У овом програму су учествовали ученици 4. разреда који имају знања из психологије и психијатрије. Поред проширивања већ стечених знања, програм је пружао и могућности да ученици едукују своје вршњаке.