„Креативна радионица“, коју је основала проф. енглеског језика, Слободанка Божовић, је годинама успешно усмеравала ученике васпитачког усмерења на креативан и хуман рад.

Ове школске године су се у активности радионице укључили и ученици осталих усмерења, затим чланови историјске секције, секције латинског језика, волонтери, као и ученици оштећеног вида.

Такође се број наставника, који помажу при остварењу ових циљева, повећава из месеца у месец.

Правимо разне стварчице - честитке, обележиваче за књиге, лепезе, блокчиће, јелкице, накит...

Савладали смо и усавршили и основе декупаж-технике.

DECOUPAGE (ДЕКУПАЖ)ТЕХНИКА

је настала у двадесетом веку и долази од франц. речи ‘decouper’ – „исећи, исецати“. Сама техника рада се састоји у исецању и аранжирању делова папира и његовом лепљењу на обојену или другачије припремљену површину, те лакирању.

До данашњег времена, оригинална техника се развијала и еволуирала у много различитих стилова и нових техника. Једна од најпознатијих је и салветна техника.

CAM00603

rsz kr1 rsz kr2