Пројекат „Рајац“ је јединствени мултидисциплинарни пројекат Медицинске школе „Београд“, осмишљен у циљу интердисциплинарног приступа настави кроз реализацију различитих наставних садржаја у природи.  Пројекат се реализује као дводневни излет.

Координатор пројекта: Брана Косановић - наставник

Организатори: Марко Шегрт-наставник  и Предраг Јовановић- наставник

У реализацији пројекта 2013. године, учествовало је 157 ученика првог, другог, трећег и четвртог разреда свих образовних профила.

Сарадници у реализацији пројекта:

Сандра Митровић, педагог школе

Јелица Ђикановић, наставник историје

Миле Гутеша, наставник историје

Константин Баталовић, наставник физичког васпитања

Славица Љубојевић, наставник хемије

Данијела Чобељић, лекар – наставник медицинских предмета

Рајко Глишић, лекар - наставник медицинских предмета

Наташа Даниловић Бабић, наставник биологије

Мира Илић, наставник физичког васпитања

Оливера Гемаљевић, наставник латинског језика

Пројекат је добио назив по планини Рајац на којој се реализује, на надморској висини изнад 600m у здравој, еколошки веома чистој средини. Рајац је једна од најатрактивнијих планина у комплексу ваљевских планина. Познат је као туристичко излетиште, по манифестацији ''Косидба на Рајцу'' која се традиционално одржава прве недеље после празника Петровдана. До Рајца се често организују ђачке и студентске екскурзије. Ову планину су стари путописци због лепоте њене природе, због шумарака и цветних ливада назвали РАЈЕМ НА ЗЕМЉИ.