Библиотека школе има има дугу традицију и увек је била место где ђаци могу квалитетно да проведу време.

Више од две деценије  „царство књига“ налази се на четвртом спрату зграде. У 2020. години библиотека је  добила ново „рухо“, на велико задовољство ученика и свих запослених.

Рад  је у потпуности организован према потребама и захтевима ученика, а све у складу са Правилником о раду школске библиотеке.

Књижни фонд библиотеке претрпео је велику ревизију и елиминисани су сви неупотребљиви примерци књига, тако да је сада укупан фонд 4300 књига из свих области – од класика светске књижевности, југословенске и српске, стручне медицинске литературе, филозофије, психологије, религије, етнологије, архитектуре, историје, географије,уметности, спорта…Посебан одељак представљају уџбеници и стручна школска литература, речници, енциклопедије, лексикони, монографије….

У библиотеци постоји и посебна литература која је прилагођена потребама ученика оштећеног вида.

У току  школске године биће организоване презентације књига, радионице, а део библиотеке намењен за читаоницу ученицима је увек на располагању.

Радно време: Од 8.00 до 19.00

Распоред рада библитекара:

Маја Јовановић:
понедељак, среда, петак – по подне
уторак, четвртак – пре подне

Јелена Вуић

понедељак, среда, петак – пре подне

уторак, четвртак – по подне

Контактирајте библиотекаре – medicinskeskolebiblioteka@gmail.com