ТРИБИНЕ

ОБЕЛЕЖЕН ДАН ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ

Дана 3.12.2022. у школи је обележен Дан особа са инвалидитетом. Овим поводом, ученик наше школе Раде Ћалдовић из одељења 4/12 је организовао трибину уз подршку својих вршњака. На овај начин, Раде је са својим вршњацима поделио своје животно искуство причом о одрастању, школовању и животу особа које имају оштећење вида. Уз подршку запослених наше школе, Раде ће имати прилике да даље промовише важност инклузивног образовања, као и важност друштвених промена према особама које имају оштећење вида.

ОБЕЛЕЖЕН ДАН БОРБЕ ПРОТИВ СИДЕ

Поводом обележавања Дана борбе против ХИВ-а, у школи је одржана трибина у сарадњи са невладиним организацијама IFMSA и JAZAS, 1.12.2022. године под називом „Превенција ХИВ инфекције“. Трибину су реализовали представници ових организација са професорима школе: др Кристина Царић, др Јована Секулић, др Данило Костић. На трибини су учествовали ученици из одељења I/8, I/10, I/14, II/7, II/8, II/9, II/10, III/8, III/14, IV/2.