„ОД СРЦА СРЦУ“ – ПЕСМОМ И ПОКЛОНИМА ДО ДЕЧЈИХ СРЦА

Имали смо добру вољу и жељу да улепшамо живот деци у београдском прихватилишту на Звездари пред Нову годину и успели смо у томе. „Од срца срцу“ – идеја Николине Антић и Дуње Toшић из IV-5, које су на ђачком парламенту изнеле предлог за прикупљање помоћи за пакетиће, подржана је свесрдно од свих ученика наше школе.

• Договорили смо се да од прикупљених средстава направимо поклоне за београдску децу из прихватилишта на Звездари и однели смо 50 пакетића – рекла је Николина Антић, председница ђачког пармалента. – Морам истаћи да је било много лепо и веома емотивно за све нас. Кад смо видели срећу те деце срца су нам била пуна и ово је заиста једно веома лепо искуство.

За распевану атмосферу и музичке тактове побринуо се хор наше школе, а деца прихватила и певала заједно са њима.

Акција ученика наше школе наишла је на велику подршку директора, педагога, психолога и свих запослених. Мало је рећи да смо препоносни на ученике који оваквим гестовима показују да се школују на правом месту и да их за будући позив красе праве врлине.