Свечано обележена школска слава Свети Сава

Школска слава Свети Сава обележена је традиционално 27. јануара уз пригодни програм који су спремили ученици и професори наше школе. После сечења колача два хора, фолклорни ансамбл и драмска секција потрудили су се да на најлепши могући начин одају почаст једној од најзначајнијих личности српске историје. Савиндан се обележава у част првог српског архиепископа, просветитеља и творца законодавства. Свети Сава, рођен као Растко Немањић, сматра се зачетником српске средњовековне књижевности и заштитником просветних установа.

Фолклорни ансамбл одиграо је два кола – Биначку Мораву и Моравац, а учествовали су: Исидора Ристић и Александра Танасковић 4/6, Катарина Максимовић 4/7, Дарко Павловић, Ања Медић и Јована Максимовић 4/2, Ања Стојановић 3/5, Сара Савић 2/5, Лена Боровић 1/7, Јована Павловски 3/11, Михајло Георгијев и Рада Васић 2/12, Филип Дељанин 4/8, Сара Роговић 4/11. Кореографију су припремале професорка Ксенија Крстић и тифлопедагог Тања Веселиновић.

Драмска секција, коју су водиле професорке Ловорка Павловић и Милена Ковачевић, припремила је занимљиве одломке из живота Светог Саве које су читали Сања Ђорђић 4/4, Урош Арамбашић 4/10, Лука Петровић 4/8, Миња Којић 2/6.

Музички програм био је разноврстан уз учешће два школска хора и солиста. У хору професорке Љиљане Јовановић певали су: Неда Благојевић, Софија Маринковић, Марија Павковић, Ана Пејчиновић, Љиљана Јанићијевић 1/4, Клара Тодоровић, Миња Вукасиновић, Настасија Вилотић, Ања Јовић, Јулија Стевановић, Милица Здравковић 1/1, Сара Милисављевић 1/10, Емилија Симић и Тијана Павловић 3/6, Теодора Тодоровић 3/7.

У хору професорке Валентине Крстић учествовале су: Ана Стојковић 1/1, Александра Бадњар, Миња Арслановски, Ива Милутиновић, Наталија Бјеличић, Јана Златић 1/2, Петра Здравковић, Јана Милинковић, Ања Андријевић, Виолета Видицки и Нађа Љубић 1/4, Елена Пејић и Елена Боровић 1/7, Јелена Лонцо, Сара Стаменковић и Милица Симоновић 1/8, Сара Урошевић 2/3, Сара Поповић 2/7 и Милица Поповић 4/3.

Клавирску пратњу уз химну је свирала Исидора Ристић 4/6, солисти су биле Милица Поповић 4/3 и Сара Поповић 2/7, соло клавир су свирали Емилија Стаменкавић 1/5 и Филип Дељанин 4/8.