Спортски пројекат освојио прво место на Савском венцу

Пројекат Медицинске школе „Београд“ у конкуренцији за спорт победио је у оквиру пројекта за младе „Твоја идеја у твојој заједници“ који је покренула општина Савски венац и канцеларија за младе градске општине Савски венац.

У такмичењу је учествовало преко 150 средњошколаца са својим менторима – професорима, који су кандидовали 18 пројеката, од којих 9 припада култури, 5 екологији и 4 спорту. Путем јавног гласања прикупљено је укупно 9.727 гласова, а наша школа победила је у конкуренцији за спорт са пројектом ,,Треће место, дођи често“, док су пројекти из екологије и културе заузели високо друго место у изузетно јакој конкуренцији. Победнички пројекти биће спроведени уз финансијску подршку општине Савски венац, док ће целокупна награда за менторе по једногласној одлуци деце и професора бити приложена у хуманитарне сврхе које организује Медицинска школа ,,Београд“.

Како је током целог такмичења постојала изузетна сарадња између тимова наше школе сви учесници су се прикључили победничком пројекту како би својим трудом и креативношћу омогућили његову успешну реализацију. У пројекту су учествовали као ментори професори: Наташа Даниловић-Бабић, Слађана Лукић-Бундало, Милан Бајин и ученици: Теодора Тодоровић 2/7, Андреа Стојановић 2/4, Димитрије Цвијановић 3/9, Вук Илић 2/10,  Анђела Симић 2/10,  Ања Медић 3/2, Тамара Главоњић 2/4, Лана Љубисављевић 2/4, Вања Станисављевић 3/8, Степан Мозгов 3/8, Лазар Станковић 4/12, Раде Ћалдовић 4/12, Миња Костић 3/8, Филип Костић 2/13, Војислав Радосављевић 2/13, Немања Добријевић 2/13, Андреа Таубнер 3/10, Андриана Пејановић 3/10, Доротеја Лучић 3/10, Јелена Гушовић 3/11, Ива Јевремовић 1/5, Наталија Николић 1/5, Анастасија Дијамант 2/9, Нађа Ђирић 2/9, Јана Вићентић 2/14, Наталија Дамјановић 2/14, Давид Тот Каша 1/10, Алекса Вучић 1/10, Огњен Илић 1/10, Сања Ђорђић 3/4, Исидора Ристић 3/6.